2023 - 2024 Akademik Yılı Güz Dönemi Etkileşimli Kayıt ve Danışman Onayları

2023-2024 Akademik Yılı Güz Dönemi ders kayıt onayları, sistem üzerinden çevrim içi (online) ortamda yapılacaktır. Güz dönemi kayıtlarında; öğrencilerimiz almak istedikleri dersleri ekleyip ders alma sürecini tamamladıktan sonra “Request Registration Approval” butonuna basarak Danışman Onay Programına kayıt bilgilerinin iletilmesini sağlayacaklardır. “Request Registration Approval” butonunu kullanarak danışman onayı alma isteği iletmeyen öğrencilerimiz danışman onayı alamayacaklardır. 

Danışmanlar, Danışman Onay Programını kullanarak kayıt onay talebi olan öğrencileri görüntüleyebilecek ve öğrenci şifre girişine gerek kalmaksızın öğrencilere kayıt onayı verebileceklerdir. Onay sonrasında öğrenciye, sistem tarafından otomatik olarak “Kayıt onayınız yapılmıştır” konulu bir e-posta gönderilecektir. 

Danışman, onay talebi olan öğrencisi ile kayıt işlemleri konusunda iletişim kurmak isterse, Danışman Onay Programında bulunan arayüzdeki “Düzeltme İsteği” butonunu kullanarak, ilgili öğrenciye “Kayıt Onayı Düzeltme İşlemi” konulu bir e-posta gönderebilecektir. Bu şekilde öğrenci, gerekli değişiklikleri yaparak etkileşimli kayıt programından danışmanına tekrar onay talebi gönderebilecektir. Ders kaydının sağlıklı bir şekilde tamamlanabilmesi için öğrencinin bu süreçte e-posta adresini kontrol etmesi önerilmektedir. Süreci tamamlayan öğrenci, çevrim içi (online) ortamda kayıt ve danışman onayı işlemlerini tamamlamış olacaktır. 

Öğrenciler için Etkileşimli Kayıtlar; 27 Eylül 2023 saat 09.00’ da başlar, 29 Eylül 2023 saat 17.00'de kayıt programı üzerinden ders ekleme işlemi sona erer. Danışman Onayları; Etkileşimli Kayıtların ilk günü olan 27 Eylül 2023 saat 10.00'da başlar, son günü olan 29 Eylül 2023 saat 23.59'da sona erer. 

Not: Katkı payı/öğrenim ücreti ödemekle yükümlü öğrenciler tarafından öncelikle ödeme işlemlerinin yapılması, ardından ders kaydı ve danışman onay süreçlerinin yürütülmesi gerekmektedir.

Not 2: Kayıt programına kampüs dışından erişimlerde VPN bağlantısı şartı bulunmamaktadır.

Not 3: Etkileşimli kayıtlar kampüs içi ve kampüs dışına aynı zamanda açılacaktır.


Son Güncelleme:
25/09/2023 - 15:44